کاهش 94 درصدی درآمدها در کوران کرونا؛

«ریشمک» از زیان گریخت

شناسه : 2588 04 اسفند 1399 - 8:47
شرکت توليد و صادرات ريشمک که در گروه داروسازان خود را جای داده، به لطف سایر درآمدها، عملکرد مطلوبی در سال مالی منتهی به آذر ماه 1399 داشت.
«ریشمک» از زیان گریخت

به گزارش سرمایه نگر، صورت‌های مالی شرکت تولید و صادرات ریشمک حاکی از آن است که سال مالی ۱۳۹۹ با رشد ۳۶ درصدی سودآوری و تحقق ۱۹۹۵ ریال سود خالص به ازای هر سهم به پایان رسیده است.

آن چه که موجب رشد سود خالص شده، ارتباطی با عملیات اصلی شرکت ندارد چرا که درآمدهای عملیاتی با افت فاحش ۹۴ درصدی مواجه و زیان ناخالص در صورت‌های مالی نمایان شد.

مقدار فروش با کاهش قابل توجه از ۱۱۲۰ تن در سال مالی ۱۳۹۸ به کمتر از ۷۳ تن در سال مالی مورد اشاره، رسید. البته برای سال مالی ۱۴۰۰ فروش مقداری ۱۲۰۰ تنی برآورد کرده است.

علت اصلی کاهش فروش و به دنبال آن مبلغ ارزی فروش، افت تقاضا ناشی از شرایط به وجود آمده به سبب شیوع ویروس کرونا و مسائل مرتبط با حمل و نقل بین‌المللی است.

ثبت رقم ۶۳۴ میلیارد ریال به عنوان سایر درآمدهای عملیاتی ناشی از سود ناشی از تسعیر ارز دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی عملیاتی، سبب شد تا «ریشمک» از زیاندهی فرار کند.

در سایر بخش‌ها و سرفصل‌ها ارقام بزرگی به چشم نمی‌‌خورد و در نهایت، این شرکت با سود خالص ۵۹۸ میلیارد ریال به کار خود در سال مالی ۱۳۹۹ پایان داد.

به این ترتیب، «ریشمک» به سرمایه اسمی ‌‌۳۰۰ میلیارد ریالی دارد، سود انباشته یک هزار و ۶۵ میلیارد ریالی در دفاتر ثبت شده و دست شرکت در تقسیم سود بالا و یا افزایش سرمایه از محل سود انباشته، دارد.

این سهم در بازار سرمایه ریزش قابل توجه از سقف قیمتی ۷۱۰۰ تومان تا ۲۱۰۰ تومان داشته و هم اکنون در قیمت ۵۸۰۰ تومان داد و ستد می‌‌شود.

سرمایه نگر

سرمایه نگر

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.