عملیات کمباین سود در این شرکت؛

سود «تکمبا» ۱۳۶ درصد رشد کرد

شناسه : 759 19 خرداد 1399 - 13:23
شرکت «کمباین سازی ایران» چند دوره است که در ناحیه سودساز فعالیت می کند و توانسته از بار زیان انباشته خود بکاهد.
سود «تکمبا» ۱۳۶ درصد رشد کرد

به گزارش سرمایه نگر، سال ۹۸ برای شرکت «کمباین سازی ایران» با تحقق ۴۸ ریال سود برای هر سهم به پایان رسید و رشد جالب توجه ۱۳۶ درصدی را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، درآمدهای عملیاتی با افزایش ۷۶ درصدی به یک هزار و ۶۴۴ میلیارد ریال رسید. علاوه بر این که فروش مقداری رشد ۱۴ درصدی را تجربه کرد، نرخ های فروش نیز با افزایش مطلوب مواجه شدند. مهمترین محصول شرکت، کمباین سبک است که در سال ۹۷ با نرخ ۱.۵ میلیارد ریال به فروش می رسید اما؛ در سال ۹۸ به ۲.۴ میلیارد ریال افزایش یافت.

«کمباین سازی ایران» سال ۹۹ را به نوعی سال رشد فروش خود تلقی می کند و از همین رو، برای این سال مبلغ فروش ۳ هزار و ۳۷۴ میلیارد ریالی پیش بینی کرده که ۱۰۵ درصد بیشتر از فروش سال ۹۸ است.

حدود ۳۱۲ میلیارد ریال تسهیلات مالی ابتدای سال ۹۸ شرکت در پایان به ۲۸۰ میلیارد ریال کاهش یافت و ۹۶ میلیارد ریال هزینه مالی به دنبال داشت.

با ثبت ۴۹ میلیارد ریال درآمد سرمایه گذاری ها، سود خالص «تکمبا» به رقم ۸۳ میلیارد ریال رسید و به این ترتیب، زیان انباشته شرکت به ۲۷۴ میلیارد ریال تقلیل یافت.

نکته قابل توجه برای سهامداران این است که به سبب زیان انباشته درج شده در حساب ها، در مجمع عمومی عادی سالیانه همانند دوره های گذشته، سود تقسیمی وجود نخواهد داشت.

روند فعالیت های «تکمبا» در سال های اخیر افت و خیزهای فراوانی داشته اما؛ از سال ۹۳ توانسته خود را از گرداب زیان خارج کند و از باز زیان انباشته خود طی دوره های اخیر کاسته است.

کمباین سازی ایران

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.