همراه با مجامع؛

ورود آپ به حوزه‌ معاملات بورس

شناسه : 3084 01 مرداد 1400 - 15:27
در مجمع آپ تقسیم سود حداقلی صورت‌گرفت اما پر از خبرهای تازه در خصوص ورود به بازار سهام بود.
ورود آپ به حوزه‌ معاملات بورس

به گزارش سرمایه نگر، مجمع عادی سالیانه شرکت آسان پرداخت پرشین (آپ) برگزار و مسائل زیر مطرح شد.

۱- تصویب صورتهای مالی، تقسیم سود حداقلی ۱۰ درصدی (۸۰ ریالی به ازای هر سهم) که الباقی سود بحساب انباشته جهت توسعه‌های پیش‌رو می‌رود.
۲- پرداخت سود سهامداران حقیقی اقلیت تا تاریخ ۲۰ مرداد و سود سهامداران حقوقی اقلیت تا ۳۰ شهریور و سهامداران عمده با توجه به نقدینگی شرکت ظرف مهلت قانونی.
۳- پاداش هیات مدیره صفر ریال و حق حضور اعضای غیر موظف به میزان سال گذشته.
۴- افزایش سرمایه شرکت از ۲۶۵ میلیارد تومان به ۵۵۵ میلیارد تومان از محل سود انباشته تصویب شد.
۵- افزایش سرمایه شرکت از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های استهلاک پذیر در حدود ۱۴۰۰ میلیارد تومان بوده که با توجه به توان فعلی سود سازی شرکت، به صرفه و صلاح شرکت تشخیص داده نشده و فعلا از دستور کار خارج شده.
۶- تاکید بر همدلی، همراهی و تعامل سهامدار عمده‌ (مجموعه‌ی بانک کشاورزی) با آسان پرداخت و تشکیل جلسه‌ای با حضور اعضای هیات مدیره آپ در حضور مدیرعامل بانک کشاورزی.

سرمایه نگر

سرمایه نگر

۷- جوینت ونچر با گروه رز (گروه اسنپ) مدت‌دار نیست و در شرکتی که با مشارکت طرفین تاسیس شده به سمت تعامل دو سویه کامل در حرکت است.
۸-مشارکت و سرمایه‌گذاری آپ در تشکیل شرکتی با هدف طراحی و تولید ماشین‌ حساب‌هایی با توان تولید QR کد و اتصال به پوزهای آسان پرداخت، طراحی و ساخت صندوق‌های فروشگاهی، طراحی و ساخت دستگاه‌های پوز و متعلقات مربوطه.
۹- خرید شرکت رایان ساتراپ تولید کننده نرم‌افزارهای متنوع فروش
۱۰- تفاهم نهایی با یکی از کارگزاران بورسی خوشنام برای حضور پررنگ در حوزه‌ی معاملات بورسی (Trade) و سرمایه‌گذاری در بازار بورس و تحت نظارت رگولاتور و تخصیص ۴۰۰۰ میلیارد تومن اعتبار از شرکت آپسان به کاربران اپلیکیشن آپ در عرضه‌های اولیه.
۱۱- راه اندازی پرداخت مستقیم با مرچنت‌های بزرگ از جمله اسنپ فود و اسنپ.
۱۲- رویکرد جدی به جایگزینی روش‌های بهینه‌ی پرداخت از جمله تله‌پرداز با توجه به قیمت بالای دستگاه‌های پوز و کارمزدی که از ۱۰ سال گذشته علیرغم افزایش تمام هزینه‌ها، تا بحال هیچگونه تغییری نکرده.
۱۳- پیگیری دریافت کارمزد کارت به کارت (آپ در ماه ۷۰ میلیون تراکنش کارت به کارت را پشتیبانی می‌کند).
۱۴- پیگیری اصلاح نظام کارمزد خدمات بطوری که پرداخت کارمزد از سمت نظام بانکی، به سمت کارت هولدر و مرچنت (پذیرندگان) تغییر یابد. با وجودی که هزینه‌ی تمام خدمات بانکی حتی کارت به کارت در سال گذشته افزایش ۳۰ درصدی را تجربه کرد، ارائه خدمات توسط PSPها بدلیل کاهش فشار به شبکه‌ی بانکی، هیچ افزایشی داده نشد.
۱۵- با توجه به همکاری عمیق آپ با اوپراتورها که بخشی از رشد شرکت مدیون همراهی، همدلی متقابل مدیران و بدنه‌ی کارشناسی اپراتورهاست، بر رفع سوء تفاهمات و مشکلات ایجاد شده با یکی از اپراتورها [ظاهرا ایرانسل] تاکید شد و برگشت روابط تجاری مبتنی بر حسن نیت فیمابین در دستور کار قرار دارد.
در پایان سامع امیری رئیس مجمع ضمن بیان مطالب فوق، با انتقادات صریح از عملکرد آقای همتی ریاست سابق بانک مرکزی در تصویب قوانین دست و پا گیر در حوزه‌ی پرداخت و عقیم سازی پروژه‌ی نشان‌پرداخت که در آن بیش از ۷۰ میلیارد تومان توسط آپ سرمایه‌گذاری شده و با همراهی بانک ملی در شرف عملیاتی شدن و بهره‌برداری قرار گرفته بود و افتتاح طرح‌هایی که بیش از ۳ سال از اجرایی شدن آنها توسط آسان‌ پرداخت گذشته، ابراز امیدواری کرد که در مدیریت جدید، موانع کسب و کارهای حوزه‌ی پرداخت برداشته شود.

منبع اخبار بورس

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.