قدرت 72 درصدی در ترانس‌های این شرکت؛

دست پر «بترانس» برای سهامداران

شناسه : 2184 18 آذر 1399 - 11:33
نیمه نخست سال جاری برای «بترانس» با رشد 72 درصدی سودآوری به پایان رسید و چندین طرح و برنامه برای بهبود اوضاع در دست اجرا دارد.
دست پر «بترانس» برای سهامداران

به گزارش سرمایه نگر، شرکت ایران ترانسفو در صورت‌های مالی تلفیقی دوره ۶ ماهه منتهی به شهریور سال ۹۹ به ازای هر سهم ۱۴۱۴ ريال سود ساخت؛ در حالی که این رقم در مدت مشابه سال ۹۸ برای هر سهم ۷۸۰ ريال بود.

بر اساس این گزارش، در صورت‌های مالی اصلی شرکت، با رشد ۷۲ درصدی، سود هر سهم ۶۲۶ ريالی به بار نشست.

بترانس

درآمد فروش محصولات با افزایش ۷۷ درصدی به رقم ۶ هزار و ۲۹ میلیارد ريال رسید که در تحقق این میزان رشد، بهبود مقداری فروش نیز اثرگذار بود.

«بترانس» پیش بینی کرده تا پایان سال بتواند درآمدهای عملیاتی خود را به رقمی‌بیش از ۱۲ هزار میلیارد ريال برساند و با گذشت ۸ ماه از سال، موفق به کسب ۷ هزار و ۸۱۵ میلیارد ريال درآمد شده که معادل ۶۴ درصد مبلغ پیش بینی شده است.

پیش از این عنوان شده بود که «بترانس» قصد دارد چند شرکت زیرمجموعه خود را وارد جریان معاملات بازار سهام کند. آخرین خبرها حاکی از آن است که اقدامات لازم جهت ثبت و پذیرش سه شرکت زیر مجموعه شامل شرکت‌های ترانسفورماتور توزیع زنگان، عایق‌های الکتریکی پارس و ایران ترانسفو ری در بازار سرمایه در حال انجام است و کارشناسان شرکت فرابورس ایران از شرکت ترانسفورماتور توزیع زنگان بازدید کردند و شرکت منتظر برگزاری جلسه هیات پذیرش است. شرکت ایران ترانسفو ری و عایق‌های الکتریکی پارس منتظر بازدید کارشناسان شرکت فرابورس ایران هستند. برنامه افزایش سرمایه این شرکت‌ها نیز در جریان است تا با سرمایه تازه به جمع فرابورسی‌ها بپیوندند.

لازم به ذکر است که در صورت‌های مالی دوره یاد شده بالغ بر ۲ هزار و ۲۲۵ میلیارد ريال سایر درآمدهای عملیاتی به ثبت رسیده که غالب آن ناشی از سود تسعير ارز دارايی‌ها است.

افزایش حاصل از سود فروش دارایی‌ها نسبت به دوره مشابه سال قبل در شرکت اصلی عمدتا مربوط به فروش کارگاه تولیدی مستقر در شهرک صنعتی شماره یک زنجان به شرکت توسعه پست‌های ایران ترانسفو یکی از شرکت‌های تابعه به ارزش اعلامی ‌کارشناس رسمی ‌دادگستری بوده است.

تجهیز و نوسازی ماشین‌آلات و خطوط تولید، کاهش بهای تمام شده در قالب بهبود فرآيند تامين و افزايش منابع و افزايش خريدهای اعتباری و رایزنی در خصوص توسعه بازار صادراتی منطقه‌ای و فرا قاره‌ای، از جمله اقدمات «بترانس» جهت بهبود وضعیت است.

علاوه بر این، پروژه تولید سیم تخت لاکی نیز در دست اقدام است و جهت خرید ماشین آلات و تجهیزات لازم از محل منابع داخلی و خارجی، پیش پرداخت اولیه برای سفارش ساخت انجام شده است. آخرین پیش بینی منابع مالی مورد نیاز جهت بهره‌برداری از پروژه مذکور مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد ریال است.

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.