سرمایه «بنیرو» 3 برابر می‌شود

نیروی تازه در خطوط تولید «بنیرو»

شناسه : 1754 13 مهر 1399 - 9:42
شرکت نیرو ترانس در نظر دارد جهت تامین سرمایه در گردش برای خرید مواد اولیه از دو محل افزایش سرمایه و وام بانکی دست به تامین نقدینگی بزند.
نیروی تازه در خطوط تولید «بنیرو»

به گزارش سرمایه نگر، شرکت نیرو ترانس درنظر دارد سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریالی کنونی خود را با افزایش ۲۰۰ درصدی همراه کند.

بر اساس گزارش توجیهی هیات مدیره، افزایش سرمایه یک هزار میلیارد ریالی از محل سود انباشته انجام خواهد گرفت.

این اقدام علاوه بر این که به منظور اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج نقدینگی انجام می‌شود، شرکت به دنبال خرید مواد اولیه جهت سرمایه در گردش است. به تحلیل تحریم‌ها تامین مواد اولیه با دشواری صورت می‌گیرد و از آن جا که حدود ۷۵ درصد از مواد اولیه از شرکت‌های خارجی تامین می‌شود، نیاز ارزی بالایی به وجود می‌آید.

نیاز ارزی «بنیرو» برای تامین مواد اولیه در چند سال اخیر حدود ۶ میلیون یورو بوده و پیش بینی می‌گردد مبلغ مورد نیاز ارزی جهت خرید مواد اولیه برای دو سال آینده ۱۲ میلیون یورو باشد.

به طور کلی، مبلغ کل سرمایه گذاری مورد نیاز جهت خرید مواد اولیه ۴۰۰۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود که یک هزار میلیارد ریال آن از محل سود انباشته و ۳۰۰۰ میلیارد ریال دیگر از محل تسهیلات بانکی تامین مالی خواهد شد.

«بنیرو» پیش بینی کرده در صورت انجام افزایش سرمایه در سال ۹۹ به سود خالص یک هزار و ۹۲ میلیارد ریالی دست یابد که به ازای هر سهم ۷۲۸ ریال می‌شود اما؛ از آن جا که به دنبال وام بانکی جهت تامین سرمایه در گردش برای خرید مواد اولیه است، هزینه مالی افزایش می‌باید، به گونه‌ای که در حالت عدم افزایش سرمایه در سال ۹۹ سود بیشتری معادل ۲۶۲۲ ریال به ازای هر سهم می‌سازد.

نیروترانس

در هر حال این افزایش سرمایه و اخذ تسهیلات بانکی جهت گردش خطوط تولید الزامی ‌است و شرکت نیرو ترانس چاره دیگری ندارد، البته باید وابستگی خود به منابع خارجی را کمتر کند و مسیرهای داخلی را برای تامین نیاز بپیماید تا کمتر اسیر نوسانات نرخ ارز شود.

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.