رشد بورس، این شرکت را نمک گیر کرد؛

حداکثر سود در انتظار سهامداران «وبوعلی»

شناسه : 2695 24 اسفند 1399 - 8:29
سال مالی 1399 شرکت سرمایه گذاری بوعلی با رشد حدود 5 برابری سودآوری به پایان رسید و بازار سهام در کنار تورم سود خوبی را عاید این شرکت کرد.
حداکثر سود در انتظار سهامداران «وبوعلی»

به گزارش سرمایه نگر، عملکرد شرکت سرمایه گذاری بوعلی در سال مالی منتهی به بهمن ۱۳۹۹ موفق به تحقق سود هر سهم ۲۰۹۰ ریالی شد که در مقایسه با سال مالی ۱۳۹۸ افزایش جالب توجه ۴۷۲ درصدی را حکایت می‌کند.

گویا هیات مدیره شرکت با توجه به سود انباشته قابل ملاحظه ۶ هزار میلیارد ریالی، تصمیم دارد در مجمع عمومی‌ عادی سالیانه پیش‌رو، حداکثر تقسیم سود را داشته باشد.

بر اساس این گزارش، باتوجه به رشد سودآوری سهام شرکت‌های سرمایه پذیر در سال ۹۹، با رشد ۱۱۵ درصدی، ۸۰۰ میلیارد ریال درآمد سود سهام عاید سرمایه گذاری بوعلی شد که بیشترین سود سهام از محل شرکت سرمایه گذاری پاک اندیشان امین (سهامی‌خاص) بدست آمد.

البته، «وبوعلی» در این سال با واگذاری بخشی از سهام بورسی همچون «دماوند» و «شبریز» و همچنین واگذاری سهام شرکت سرمایه گذاری پاک اندیشان امین به سود ۵ هزار و ۴۴۷ میلیارد ریالی دست یافت؛ در حالی که در سال گذشته سود فروش سرمایه گذاری‌ها فقط ۶۹۸ میلیارد ریال بود. به طور کلی، ۷ هزار و ۷۸۷ میلیارد ریال سهام به فروش رساند و بازدهی ۷۰ درصدی کسب کرد.

بوعلی

بوعلی

در مقابل، ۷ هزار و ۷۷۲ میلیارد ریال سهم از بازار سرمایه خریداری کرد که تقریبا نیمی ‌از این خریدها صرف «دماوند» شد.

بهای تمام شده پرتفوی بورسی «وبوعلی» در پایان سال مالی قبل ۲ هزار و ۷۴۸ میلیارد ریال بود اما؛ در پایان سال مالی ۱۳۹۹ به بیش از ۸ هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال افزایش یافت. ارزش بازار سبد سهام بورسی بالغ بر ۱۸ هزار و ۹۲۴ میلیارد ریال است.

این شرکت حدود ۷۳۷ میلیارد ریال نیز صرف خرید سهام شرکت‌های غیر بورسی کرده است.

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.