تزریق سود از محل های غیرعملیاتی؛

شیرین کامی «دالبر» به دست حسابرسان

شناسه : 2156 17 آذر 1399 - 11:02
گزارش حسابرسی شده شرکت البرز دارو با رشد سودآوری نسبت به گزارش حسابرسی نشده منتشر شد.
شیرین کامی «دالبر» به دست حسابرسان

به گزارش سرمایه نگر، حسابرسان دستی بر صورت های مالی شرکت البرز دارو بردند و سود خالص را از ۲ هزار و ۲۹ میلیارد ریال به ۲ هزار و ۹۰ میلیارد ریال افزایش دادند که عمده دلیل آن، افزایش سایر درآمدهای عملیاتی است.

بر اساس این گزارش، البرز دارو در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۹ موفق شده برای هر سهم خود ۹۵۰ ریال سود شناسایی کند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۸۲ درصدی را نشان می دهد.

دالبر

در این دوره درآمد فروش محصولات فقط ۱۳ درصد افزایش داشته اما؛ آنچه که موجب افزایش سودآوری، افزایش ارقام و اعداد در سایر سرفصل ها و بخش ها بود.

سایر درآمدهای عملیاتی با جهش فوق‌العاده ۲۰۷۰ درصدی نسبت به نیمه نخست سال گذشته به رقم ۲۲۱ میلیارد ریال رسید که ناشی از سود تسعیر ارز است.

«دالبر» بالغ بر ۳ هزار و ۶۵۲ میلیارد ریال مانده تسهیلات بانکی دارد که هزینه مالی ۴۰۳ میلیارد ریالی را در یک نیمه از سال بر دوش این داروساز گذاشته است.

سرمایه گذاری در سهام شرکت‌ها در این مدت ۱۲۵ میلیارد ریال سود به دنبال داشته؛ در حالی که در مدت مشابه ۲۷ میلیارد ریال بود.

«دالبر» در مدت یاد شده با فروش دارایی های ثابت درآمد ۶۰۵ میلیارد ریالی کنار گذاشت و توانست کمبودهای بخش عملیاتی را جبران کند.

این شرکت افتتاح پروژه انبار طبقاتی و پروژه مایعات و همچنین افزایش سرمایه معادل ۸۸۰ میلیارد ریال را در دست اجرا دارد.

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.