این شرکت بیمه آنلاین شد؛

گام‌های بلند بیمه دی در مسیر رشد

شناسه : 3371 29 آذر 1400 - 9:47
یکی از نکات مثبت در خصوص بیمه دی این است که تنها به فروش سنتی اکتفا نکرده و با ایجاد زیرساخت‌های فناورانه، افق و چشم انداز فروش آنلاین بیمه و صدور آنلاین بیمه نامه‌ها را هم مدنظر قرار داده است.
گام‌های بلند بیمه دی در مسیر رشد

به گزارش سرمایه نگر، شرکت بیمه دی با اتکا به دانش فنی و تجربه ۱۷ ساله خود در حوزه خدمات بیمه‌ای و با طراحی بیمه نامه‌های جدید، توانسته مشتریان پروپاقرصی برای خود دست و پا کند. چندی پیش این شرکت در خصوص تمدید قرارداد با بنیاد شهید شفاف‌سازی کرد و علاوه بر آن، به فهرست مشتریان این شرکت باید قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، ایران خودرو، سازمان اقتصادی کوثر و بسیاری سازمان‌ها و شرکت‌های دیگر باید اضافه کرد.

این شرکت هر چند که در سطح یک توانگری مالی قرار دارد، با این وجود با انجام افزایش سرمایه در تلاش است موقعیت خود را تثبیت کند. شرکت بیمه دی در دو سال پیاپی سطح یک توانگری مالی را اخذ کرده که در صنعت بیمه این موضوع از سطح اهمیت بالایی برخوردار است.

این شرکت بیمه قصد افزایش سرمایه ۱۰ هزار و ۵۰ میلیارد ریالی دارد تا مبلغ سرمایه اسمی‌خود را به ۱۶ هزار میلیارد ریال برساند. با توجه به این که یکی از معیارهای اصلی در قبولی اتکایی، نسبت توانگری مالی مطلوب است، افزایش سرمایه سبب بهبود بیش از پیش نسبت توانگری مالی و افزایش ظرفیت قبولی شرکت می‌شود.

با توجه به افزایش سرمایه مذکور برآورد می‌شود در سال ۱۴۰۱ به سود خالص ۱۸ هزار میلیارد ریالی نزدیک شود. لازم به ذکر است که در سال ۱۳۹۹ مبلغ سود خالص ۱۱ هزار میلیارد ریال بود و پیش بینی می‌شود سال ۱۴۰۰ را با سود ۱۶ هزار میلیارد ریالی به پایان برساند.

سرمایه نگر

سرمایه نگر

یکی از نکات مثبت در خصوص بیمه دی این است که تنها به فروش سنتی اکتفا نکرده و با ایجاد زیرساخت‌های فناورانه، افق و چشم انداز فروش آنلاین بیمه و صدور آنلاین بیمه نامه‌ها را هم مدنظر قرار داده است.

شرکت بیمه دی از طریق معاونت برنامه‌ریزی و تحول کسب و کار، طی یک رویکرد کاملا همگرایانه ضمن مطالعه و آینده‌پژوهی در خصوص آینده کسب و کار شرکت‌های بیمه‌ای و با همکاری شرکت‌های استارت‌آپی نسبت به ایجاد درگاه‌های فروش بیمه و صدور بیمه‌نامه آنلاین در حرکت است و محصولات جدید و مطابق با فناوری روز را ارائه می‌کند.

شرکت بیمه دی یکی از پیشروترین و پیشگامان صنعت بیمه در بحث تحویل دیجیتال و حرکت به سوی کسب و کارهای نوین و آنلاین به شمار می‌رود؛ چرا که سیاست‌گذاران بیمه دی معتقد است کسب و کار دیجیتال یک انتخاب نیست و در آینده‌ای نزدیک به یک ضرورت تبدیل خواهد شد. از این رو، با توجه به آینده‌پژوهی انجام شده در خصوص کسب و کارهای آتی، زیرساخت‌های لازم را مهیا و منظومه دیدار را به همین منظور و در راستای فروش آنلاین ایجاد کرد که خدمات مختلفی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه می‌کند.

به همین جهت است که هر ساله بر درآمد حق بیمه افزوده می‌شود و پیش بینی می‌شود در سال جاری به میزان ۵۸ هزار میلیارد ریال حق بیمه صادر کند و در سال ۱۴۰۱ از مرز ۷۲ هزار میلیارد ریال عبور کند.

سرمایه نگر

سرمایه نگر

در خاتمه باید خاطرنشان کرد که شرکت بیمه دی طی دو سال پیاپی از سوی بیمه مرکزی ایران به عنوان پربازده‌ترین شرکت بیمه شناخته شد و در ماه گذشته، بیمه مرکزی رو به رشدترین شرکت بیمه ایران را بیمه دی معرفی و قلمداد کرد.

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.