تداوم روند صعودی درآمدزایی با طرح‌های تازه؛

سود «فاراک» ۳ برابر شد

شناسه : 2821 04 اردیبهشت 1400 - 10:15
عملکرد شرکت ماشین سازی اراک در نیمه نخست سال مالی 1400، وضعیت درآمدزایی را در یک قدمی ‌سال گذشته قرار داد.
سود «فاراک» ۳ برابر شد

به گزارش سرمایه نگر، شرکت ماشین سازی اراک دوره ۶ ماهه منتهی به اسفند سال ۱۳۹۹ را با جهش ۳ برابری سودسازی به پایان رساند.

بر اساس این گزارش، ۵۱۵ میلیارد ريال معادل ۸۲ ريال به ازای هر سهم سود خالص محقق شده که نسبت به ۶ ماهه منتهی به اسفند سال ۱۳۹۸ افزایش ۲۰۴ درصدی را نشان می‌دهد.

مهمترین عامل اثرگذار در رشد سودآوری، افزایش ۱۱۷ درصدی درآمدهای عملیاتی است که با وجود افزایش ۱۲۲ درصدی بهای تمام شده، موجب شده سود ناخالص ۹۹ درصد رشد کند.

«فاراک» در مدت یاد شده ۴ هزار و ۴۳۰ میلیارد ريال درآمد کسب کرد اما؛ بخش قابل توجه آن به پای بهای تمام شده نوشته شد و به همین جهت، حاشیه سود این شرکت در ارقام نازلی قرار دارد. حاشیه سود ناخالص کل سال مالی قبل ۱۹ درصد و در ۶ ماهه سال مالی جاری کمتر از ۱۸ درصد بود.

همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید، درآمدهای «فاراک» در دهه ۹۰ در سطح مشخصی قرار داشته اما؛ در سال گذشته و روند موجود در سال جاری، حاکی از پرش درآمدهای شرکت است. با توجه به میزان درآمد محقق شده در نیمه نخست سال مالی ۱۴۰۰، انتظار می‌رود روند صعودی درآمدزایی و سودآوری در پایان سال مالی جاری نیز تکرار شود.

فاراک

سرمایه نگر

این شرکت تولید زانویی‌ها (Elbow) به روش پوشری، طراحی و ساخت بویلر واترتیوب، طراحی و ساخت مشعل، توسعه تکنولوژی شیرهای توپکی (BALL VALVE)، تجهیزات معدنی مورد نیاز دراستخراج و خطوط فرآوری سنگ‌های تزئینی و طرح همکاری با شرکت آلمانی NEUERO را در دستور کار خود دارد که تحقق این موارد می‌تواند روند درآمدزایی «فاراک» را تحت تاثیر قرار دهد.

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.