رشد تولید فولادسازان در اولین ماه سال

شناسه : 4492 26 اردیبهشت 1401 - 13:30
طبق آمار انجمن فولاد، مجموع تولید فولاد میانی در فروردین ۲ میلیون و ۸۹۱ هزار تن بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تولید بیلت و بلوم تقریباً ثابت و یک میلیون و ۶۶۸ هزار تن بود.
رشد تولید فولادسازان در اولین ماه سال

به گزارش سرمایه نگر، طبق آمار انجمن فولاد، مجموع تولید فولاد میانی در فروردین ۲ میلیون و ۸۹۱ هزار تن بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تولید بیلت و بلوم تقریباً ثابت و یک میلیون و ۶۶۸ هزار تن بود. تولید اسلب نیز با افزایش ۸ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل به یک میلیون و ۲۲۳ هزار تن رسید.

وضعیت تولید محصولات فولادی

براساس این گزارش ،مجموع تولید محصولات فولادی در اولین ماه سال جدید نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵ درصد بیشتر شد و به یک میلیون و ۸۳۰ هزار تن رسید . همچنین ۹۶۲ هزار تن محصولات طویل و ۸۶۸ هزار تن محصولات تخت تولید شد که با رشد ۲ و ۷ درصد تولید محصولات طویل و تخت همراه بود.

تولید میلگرد نیز با رشد ۲ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل به ۷۷۶ هزار تن و تولید تیرآهن نیز با افزایش ۵ درصدی به ۱۱۳ هزار تن رسید. تولید ورق گرم هم ۸ درصد بیشتر شد و به ۸۵۷ هزار تن بالغ شد. تولید ورق سرد و پوشش دار نیز با رشد یک و ۸ درصدی همراه بود.

وضعیت تولید آهن اسفنجی

تولیدکنندگان آهن اسفنجی در فروردین ۳ میلیون و ۲۴۲ هزار تن محصول عرضه کردند که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳ درصد بیشتر است .

تولید فولاد در سال ۱۴۰۰ بیش از ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تن معادل ۸ درصد نسبت به سال ۹۹ کاهش یافت که ناشی از قطع برق و گاز شرکت‌های فولادی بود.

کاهش قبلی تولید فولاد ایران به سال ۹۴ مربوط بود که در آن سال میزان تولید فولا نسبت به سال ۹۳ با کاهش ۰.۹ درصدی همراه بود. / بورس پرس

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.