نرخ جدید در سبد فروش این دو شرکت؛

حرکت صعودی «شرانل» و «شسپا» روانتر شد

شناسه : 1912 11 آبان 1399 - 15:40
در سال‌های اخیر، تورم حاکم بر فضای اقتصادی افزایش نرخ‌های فروش محصولات شرکت‌ها را به دنبال داشت و این بار نوبت به روانکارها رسید.
حرکت صعودی «شرانل» و «شسپا» روانتر شد

به گزارش سرمایه نگر، امروز خبر افزایش ۵۳ درصدی انواع روغن موتور منتشر شد و در پی آن شاهد تشکیل صف خرید در نمادهای «شرانل» و «شسپا» بودیم.

نگاهی به عملکرد این دو شرکت در ماه‌های گذشته نشان از رشد درآمد روزافزون دارد.

شرکت «نفت ایرانول» در مهر ماه سال جاری ۴ هزار و ۵۹۵ میلیارد ریال از محل فروش محصولات درآمد کسب کرد که در مقایسه با درآمد شهریور ماه نشان از رشد ۴ درصدی دارد.

در مجموع، این شرکت در طی ۷ ماه گذشته از سال ۹۹ به درآمد ۲۱ هزار و ۹۰۵ میلیارد ریالی دست یافت؛ در حالی که در همین مدت از سال ۹۸ حدود ۱۶ هزار و ۲۷۲ میلیارد ریال فروش داشت.

شرکت «نفت سپاهان» نیز مهر ماه را با ثبت درآمد ۷ هزار و ۳۲۰ میلیارد ریالی به پایان رساند و ۲۸ درصد بیشتر از شهریور ماه فروش انجام داد.

جمع کل درآمد فروش این شرکت به ۳۱ هزار و ۷۲۱ میلیارد ریال رسیده که نسبت به ۷ ماهه سال گذشته حاکی از افزایش ۱۴ درصدی است.

مهمترین محصول این دو شرکت انواع روانکار است و همانطور که گفته شد مجوز افزایش ۵۳ درصدی آن صادر شده است.

«شرانل» در مهر ماه هر تن روانکار را به نرخ ۱۱۰ میلیون ریال و «شسپا» به نرخ ۱۱۴ میلیون ریال به فروش رساند. به طور کلی، نرخ فروش این محصول در سال جاری در این دو شرکت روند صعودی داشته است.

روانکار

البته نرخ فروش روانکار در «شسپا» بالاتر از «شرانل» است که البته در مهر ماه این اختلاف کمتر شد؛ در حالی که در ابتدای سال نرخ فروش روانکار در «شرانل» تقریبا نصف نرخ «شسپا» بود.

لازم به ذکر است که «شرانل» و «شسپا» به ترتیب پیش بینی کرده‌اند در کل سال ۹۹ به درآمد ۳۷ و ۵۶ هزار میلیارد ریالی دست یابند که با نرخ‌های جدید به نظر می‌رسد کار چندان دشواری نباشد.

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.