سهامداران پشم شیشه ایران در جریان باشند

۴۰۰ درصد افزایش سرمایه در «کپشیر»

شناسه : 4430 19 اردیبهشت 1401 - 14:00
شرکت پشم شیشه ایران خبر از افزایش سرمایه ۴۰۰ درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی داد.
۴۰۰ درصد افزایش سرمایه در «کپشیر»

به گزارش سرمایه نگر، هیات مدیره شرکت پشم شیشه ایران گزارش توجیهی افزایش سرمایه ۴۰۰ درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، “کپشیر” در نظر دارد سرمایه فعلی ۵۰۰ میلیارد ریالی فعلی را به ۲۵۰۰ میلیارد ریال افزایش دهد. تامین مالی این شرکت بورسی در صورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا قادر به انتقال کارخانه تولید پشم شیشه از محل فعلی واقع در شهرستان شیراز به مکان جدید واقع در منطقه ویژه اقتصادی شود.

برای این انتقال به ۴۲۰۰ میلیارد ریال نقدینگی نیاز است که ۲۰۰۰ میلیارد ریال آن از محل افزایش سرمایه، ۱۵۰۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی و ۷۰۰ میلیارد ریال نیز از منابع داخلی تامین خواهد شد.

«کپشیر» پیش بینی کرده در صورت انجام افزایش سرمایه، در سال ۱۴۰۱ سود خالص ۶۰۰ میلیارد ریالی شناسایی شود اما؛ در صورتی که افزایش سرمایه اعمال نشود، برآورد شده سود خالص تا سطح ۶۷۱ میلیارد ریال رشد کند. اثر افزایش سرمایه در سال ۱۴۰۲ نمایان خواهد شد، زمانی که پیش بینی سود خالص ۱۱۷۰ میلیارد ریال صورت گرفته است.

سرمایه نگر

سرمایه نگر

لازم به ذکر است که این شرکت در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۴۹۳ میلیارد ریال سود خالص محقق کرد و ۲۹ اردیبهشت ماه به استقبال مجمع عمومی عادی سالیانه خواهد رفت و با توجه به نسبت سود انباشته به سرمایه مناسب، انتظار می رود سود تقسیمی مناسبی عاید سهامداران شود.

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.