138 ريال سود در انتظار سهامداران این شرکت؛

پیش بینی سود ۲۰۰۰ ریالی برای «کمرجان»

شناسه : 2502 14 بهمن 1399 - 9:55
مجمع سالانه «کمرجان» در بیست و یکمین روز بهمن ماه برگزار می‌شود که برنامه هیات مدیره تقسیم 10 درصد از سود 1377 ريالی محقق شده به ازای هر سهم است.
پیش بینی سود ۲۰۰۰ ریالی برای «کمرجان»

به گزارش سرمایه نگر، شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان) سال مالی منتهی به آذر ماه ۱۳۹۹ را با تحقق ۹۶ میلیارد ریال به پایان رساند که در مقایسه با سال ۱۳۹۸ رشد مطلوب ۲۸۴ درصدی را روایت می‌کند.

مجمع عمومی ‌عادی سالیانه در بیست و یکمین روز بهمن ماه برگزار می‌شود که برنامه هیات مدیره تقسیم ۱۰ درصد از سود ۱۳۷۷ ریالی محقق شده به ازای هر سهم است.

در این سال درآمدهای عملیاتی با افزایش ۹۵ درصدی به رقم ۲۲۹ میلیارد ریالی رسید و با توجه به افزایش کمتر بهای تمام شده، سود ناخالص ۱۸۶ درصد جهش داشت و حاشیه سود ناخالص از ۳۶ درصد در سال ۱۳۹۸ به ۵۳ درصد در سال ۱۳۹۹ افزایش یافت.

مقدار فروش «کمرجان» در این مدت به نصف سال مالی قبل نرسید و تنها افزایش نرخ‌های فروش عامل رشد مبلغی بود. نکته جالب توجه این است که شرکت برای سال مالی ۱۴۰۰ فروش مقداری پیش بینی کرده که معادل ۵۷ درصد فروش سال ۱۳۹۸ است. این میزان فروش، برآورد مبلغ فروش ۳۸۴ میلیارد ریالی را به دنبال داشته است.

از آن جایی که برخی ماشین آلات فرسوده و مستهلک شده‌اند و کوره تونلی به مدت ۲۰ سال بدون وقفه و خاموشی فعالیت داشته، شاهد کاهش تولید عملی هستیم.

لازم به ذکر است که پیش بینی سال مالی ۱۴۰۰ با فرض تولید در خط دوم تیغه یعنی خط ترک و همچنین تولید در خرپای فلزی انجام گرفته است. از آن جایی که این کارخانه از تکنولوژی برتر و به‌روز نسبت به رقبا برخوردار است و به دلیل استفاده از سیستم بازیافت حرارتی در خشک کن، مصرف انرژی کمتری دارد و از مزیت نسبی در مقایسه با سایر شرکت‌ها بهره می‌برد.

در حال حاضر «کمرجان» با سرمایه اندک ۷۰ میلیارد ریالی، ۹۹ میلیارد ریال سود انباشته دارد و توانایی افزایش سرمایه از این محل را دارا است.

بر اساس پیش بینی‌ها، انتظار می‌رود «کمرجان» در سال مالی ۱۴۰۰ با ۴۷ درصد افزایش، به سود خالص ۱۴۱ میلیارد ریالی نزدیک شود.

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.