«ولکار» روی مدار بازدهی قرار دارد؛

خیال آسوده لیزینگ کارآفرین در آستانه مجمع

شناسه : 4790 28 خرداد 1401 - 13:23
بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده، این شرکت در سال مالی منتهی به اسفند ماه 1400 مبلغ 614 میلیارد ريال سود خالص کسب کرد که در مقایسه با عملکرد سال 1399 رشد 22 درصدی را نشان می دهد.
خیال آسوده لیزینگ کارآفرین در آستانه مجمع

به گزارش سرمایه نگر، شرکت لیزینگ کارآفرین از جمله شرکت‌هایی است که با همه نابسامانی های اقتصادی، توانست در سال گذشته بر درآمدها و سود خود بیفزاید و با خیالی آسوده، سهامداران خود را برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه در تاریخ ۴ تیر ماه فراخواند.

سهامداران این شرکت می توانند به فاصله نه چندان زیاد از مجمع، سود نقدی خود را دریافت کنند و از این جهت نیز حضور در مجمع می تواند برای سهامداران جذاب باشد.

بررسی ها نشان می دهد که فعالیت این شرکت در جهت افزایش سرمایه سرمایه‌گذاران حرکت کرده است؛ نرخ بازدهی حقوق صاحبان سهام که در سال ۱۳۹۹ برابر با ۱۵ درصد بود، در سال ۱۴۰۰ به ۲۷ درصد افزایش یافت. این در شرایطی است که میانگین این نرخ در صنعت، ۲۵ درصد است.

سهام این شرکت در بورس بازدهی مطلوبی را عاید سهامداران خود کرده؛ در بازه زمانی ۶ ماهه اخیر بازدهی «ولکار» بالغ بر ۸۸ درصد بوده و سهامدارانی که در یک سال اخیر با این سهم مانده‌اند، ۱۹۰ درصد کسب بازدهی کرده‌اند.

به علاوه، بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده، این شرکت در سال مالی منتهی به اسفند ماه ۱۴۰۰ مبلغ ۶۱۴ میلیارد ریال سود خالص کسب کرد که در مقایسه با عملکرد سال ۱۳۹۹ رشد ۲۲ درصدی را نشان می دهد.

سرمایه نگر

سرمایه نگر

درآمد حاصل از لیزینگ طی سال مورد گزارش، با ۱۵ درصد افزایش به یک هزار و ۳۲۷ میلیارد ریال رسید که علت عمده آن، جذب مشتریان با سرعت گردش مالی بالا است. به این ترتیب، شرکت لیزینگ کارآفرین با اعطای تسهیلات به مبلغ ۴ هزار و ۶۳۸ میلیارد ریال، در رتبه چهارم در بین شرکت های لیزینگ قرار گرفت و سهم بازار خود را به ۱۰ درصد ارتقا داد.

سرمایه نگر

سرمایه نگر

این شرکت در جهت افزایش بازدهی فعالیت خود، در سال ۱۴۰۰ تمامی تسهیلات را در قالب عقود اجاره بشرط تملیک و فروش اقساطی پرداخت کرد.

ورود به بازارهای جدید و توسعه حوزه لیزینگ، افزایش سرمایه، تامین مالی از طریق انتشار اوراق بدهی و… از جمله برنامه های آتی لیزینگ کارآفرین برای تسریع در روند صعودی درآمدزایی و سودسازی به شمار می رود.

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.