«افق» با روبیکا پیوند می‌خورد

مجمعی جذاب در انتظار «افق کوروش»

شناسه : 1458 09 شهریور 1399 - 18:28
هیئت مدیره «افق کوروش» در نظر دارد 90 درصد از سود تقسیمی ‌را در مجمع عمومی‌ عادی سالیانه بین سهامداران خود تقسیم کند و پرداخت سود نقدی کلیه سهامداران حقیقی و حقوقی از اول مهر ماه آغاز می‌شود.
مجمعی جذاب در انتظار «افق کوروش»

به گزارش سرمایه نگر، با انتشار گزارش حسابرسی شده دوره ۱۲ ماهه منتهی به اسفند سال ۹۸ شرکت «فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش» با رشد ۷۳ درصدی نسبت به سال مالی ۹۷، به ازای هر سهم ۵۱۵۴ ریال سود محقق کرد.

هیئت مدیره شرکت در نظر دارد ۹۰ درصد از سود تقسیمی ‌را در مجمع عمومی ‌عادی سالیانه که در تاریخ ۱۸ شهریور ماه برگزار می‌شود، بین سهامداران خود تقسیم کند و از آن جا که نقدینگی شرکت در وضعیت مناسبی قرار دارد، پرداخت سود نقدی کلیه سهامداران حقیقی و حقوقی از اول مهر ماه آغاز می‌شود.

«افق کوروش» پرداخت سود نقدی را از طریق بانک ملت انجام می‌دهد؛ در صورتی که می‌توانست همانند برخی شرکت‌های دیگر، از طریق سامانه سجام استفاده کند.

همچنین با توجه به سود انباشته ۵۳۸۳ میلیارد ریالی که بیش از ۵ برابر سرمایه اسمی‌است، افزایش سرمایه از محل سود انباشته نیز می‌تواند یکی از مطالبات سهامداران در مجمع سالانه باشد.

با توجه به گسترش قابل توجه شعب این فروشگاه زنجیره‌ای، درآمدهای عملیاتی شرکت ۷۴ درصد رشد کرد و از مبلغ ۹۱ هزار میلیارد ریال فراتر رفت.

تعداد فروشگاه‌ها در پایان سال ۹۸ به ۲۰۰۶ فروشگاه رسید که نسبت به سال قبل از آن افزایش ۴۸ درصدی را نشان می‌دهد. نکته قابل توجه این است که ۷۸ درصد از فروشگاه‌های افتتاح شده در سال ۹۸ به صورت اعطای نمایندگی (فرانچایز) بوده تا هزینه کمتری به شرکت تحمیل شود.

افق کوروش

«افق» درنظر دارد طی سال جاری علاوه بر راه اندازی فروش تلفنی، فروش اینترنتی از طریق اپلیکیشن روبیکا را نیز به اجرا درآورد.

نسبت جاری ۹۵ درصد و نسبت بازده حقوق صاحبان سهام ۸۰ درصد از وضعیت بسیار مطلوب در «افق کوروش» حکایت دارد.

«افق» در آخرین روزهای بهمن ماه سال ۹۷ با قیمت هر سهم ۱۶۹۵ تومان وارد بازار سهام شد و هم اکنون در قیمت ۷۳۴۷ تومان داد و ستد می‌شود. ارزش بازار آن فراتر از ۲۲ هزار میلیارد تومان است.

با توجه به گسترش روزافزون تعداد شعب «افق کوروش» در سراسر کشور و از آن مهمتر، فعالیت در حوزه محصولات مصرفی خانوارها، روند صعودی درآمدهای شرکت به نوعی تضمین شده است و این شرکت همچنان می‌تواند جایگاه نخست خود را در این حوزه حفظ کند.

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.