سهامداران این سه شرکت در جریان باشند؛

«قثابت» تایید حسابرس را گرفت

شناسه : 2233 23 آذر 1399 - 10:33
در گزارش «کیمیا» سود خالص سال 1399 حدود 677 میلیارد ريال برآورد شده که نسبت به سود سال 1398 حاکی از افزایش اندک 12 درصدی است که چندان با شرایط عملیاتی همخوانی ندارد و به نظر می‌رسد رقمی ‌بیش از این تحقق یابد.
«قثابت» تایید حسابرس را گرفت

به گزارش سرمایه نگر، حسابرسان افزایش سرمایه فوق سنگین شرکت کارخانه‌های توليدی و صنعتی ثابت خراسان (قثابت) را تایید کردند. این شرکت قندی در نظر دارد ۳۲۴۶ میلیارد ريال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت و سرمایه گذاری‌های بلندمدت افزایش سرمایه دهد و سرمایه ۵۱۰ میلیارد ريالی کنونی را به ۱۷ هزار و ۶۵ میلیارد ريال نزدیک کند.

هیات مدیره شرکت داروسازی سبحان انکولوژی (دسانکو) روز گذشته پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶ درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را ارائه کرد تا پس از کسب مجوزهای لازم از حسابرس و سازمان بورس و همچنین، تصویب در مجمع فوق‌العاده، به سرمایه یک هزار و ۳۱۱ میلیارد ريالی دست یابد.

«دسانکو» سود خالص سال ۱۳۹۹ را با فرض افزایش سرمایه ۲۷۵ میلیارد ريال برآورد کرده که ۲ برابر سود تحقق یافته سال قبل است.

شرکت صنعتی و معدنی کيميای زنجان گستران (کیمیا) علاوه بر مطالبات و آورده نقدی، سود انباشته را نیز به کار گرفته تا با افزایش سرمایه ۸۰۰ میلیارد ريالی، نسبت به تأمين منابع مالی مورد نياز برای تأمين نقدينگی شرکت جهت اجرای طرح خريد کاميون، تأمين سرمايه در گردش و همچنين جبران مخارج سرمايه‌ای جهت مشارکت در افزايش سرمايه شرکت توسعه معادن سرب و روی مهدی آباد، اقدام کند.

مبلغ ۶۵۰ میلیارد ريال از مبلغ افزایش سرمایه، از محل سود انباشته و ۱۵۰ میلیارد ريال دیگر از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران خواهد بود.

این افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی تایید حسابرس را گرفته و اکنون به راهروهای سازمان بورس رسیده و در انتظار اخذ مجوز جهت برگزاری مجمع است.

بر اساس گزارش توجیهی هیات مدیره، «کیمیا» پیش بینی کرده در صورت انجام افزایش سرمایه سود خالص سال ۱۴۰۰ به رقم ۸۷۷ میلیارد ريال برسد، وگرنه در سطح ۸۱۶ میلیارد ريال خواهد ایستاد. نکته قابل توجه این است که در این گزارش «کیمیا» سود خالص سال ۱۳۹۹ را ۶۷۷ میلیارد ريال برآورد کرده که نسبت به سود سال ۱۳۹۸ حاکی از افزایش اندک ۱۲ درصدی است که چندان با شرایط عملیاتی همخوانی ندارد و به نظر می‌رسد رقمی ‌بیش از این تحقق یابد.

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.