رشد 59 درصدی درآمدها در انتظار این انبوه‌ساز؛

سود «ثباغ» ۴۱ درصد رشد کرد

شناسه : 2093 10 آذر 1399 - 11:46
سال مالی 99 «ثباغ» به پایان رسید و سهامداران در انتظار تقسیم سود مناسب در مجمع عمومی‌عادی سالیانه هستند.
سود «ثباغ» ۴۱ درصد رشد کرد

به گزارش سرمایه نگر، شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه با نماد معاملاتی «ثباغ» صورت‌های مالی دوره ۱۲ ماهه منتهی به شهریور ماه سال ۱۳۹۹ را منتشر کرد و خبر از افزایش ۱۸ درصدی سودآوری داد.

بر اساس این گزارش، شرکت توانسته ۲۸۶ میلیارد ریال معادل ۲۱۷ ریال به ازای هر سهم سود بسازد؛ این رقم در سال مالی قبل ۱۸۴ ریال بود. در صورت‌های مالی تلفیقی سود هر سهم شناسایی شده ۲۵۴ ریال است که نسبت به سال مالی قبل ۴۲ درصد رشد نشان می‌دهد.

هیات مدیره این شرکت انبوه‌ساز قصد دارد تقسیم سود ۱۰ درصدی در مجمع عمومی ‌عادی سالیانه را به سهامداران بدهد.

نگاهی به مجامع برگزار شده در سال‌های گذشته نشان می‌دهد که هیات مدیره «ثباغ» دست بازی در تقسیم سود دارد و در اغلب مجامع برگزار شده، سود مطلوبی عاید سهامداران شده است.

ثباغ

با ثبت رشد ۱۶ درصدی، درآمدهای عملیاتی به رقم ۵۵۸ میلیارد ریال رسید و با کاهش کمتر بهای تمام شده، حاشیه سود ناخالص با رشد یک درصدی، به ۷۰ درصد رسید.

«ثباغ» پیش بینی کرده در سال مالی ۱۴۰۰ با ثبت رشد ۵۹ درصدی، به درآمد فروش ۸۸۵ میلیارد ریالی دست یابد که با گذشت دو ماه از سال مالی ۱۴۰۰، حدود ۱۶ میلیارد ریال از مبلغ پیش بینی شده محقق شده است.

این سهم در سال جاری سقف قیمتی ۳۷ هزار ریال را لمس کرد اما؛ در حال حاضر در محدوده قیمت ۲۴ هزار ریال در حال داد و ستد بین سهامداران است.

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.