قیمت دلار به داد سکه رسید

شناسه : 6767 01 آبان 1401 - 10:46
روز شنبه دلار در مسیر صعودی قرار گرفت و توانست به سوی محدوده ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان حرکت کند. این موضوع موجب شد که سکه امامی به سوی مرز ۱۵ میلیون تومانی حرکت کند و بازیگران نزولی انتهای هفته دچار ضرر شدند.
قیمت دلار به داد سکه رسید

به گزارش سرمایه نگر، سکه امامی به بالای مرز ۱۵ میلیون تومانی برگشت تا انتظارات نزولی در بازار فلز گران بهای داخلی کمرنگ تر شود. به باور فعالان، فلز گران بهای داخلی به دلیل رشد قیمت دلار از فاز نزولی خارج شد و به زیر محدوده ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نرفت.

روز جمعه در بازار پشت خطی، سکه با افزایش فشار فروش در بازار پشت خطی مواجه شد و در مقطعی حتی در محدوده ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت. با این حال، روز شنبه دلار در مسیر صعودی قرار گرفت و توانست به سوی محدوده ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان حرکت کند. این موضوع موجب شد که سکه امامی به سوی مرز ۱۵ میلیون تومانی حرکت کند و بازیگران نزولی انتهای هفته دچار ضرر شدند.

در این میان خروج اونس طلا از فاز نزولی نیز تا حدی در برگشت انتظارات سکه بازان موثر بود. اونس طلا که به زیر سطح هزار و ۶۵۰ دلار رفته بود، در انتهای هفته بازارهای جهانی توانست فاز صعودی بگیرد و همین موضوع کمک کرد ارزش ذاتی سکه کمی تقویت شود. با وجود رشد قیمت سکه در روز شنبه، تحلیل گران فنی باور دارند بدون شکست محدوده ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، خریداران بزرگ وارد بازار نخواهند شد.  / اکو ایران

سرمایه نگر

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.