ثمسکن در تیررس این شرکت؛

بورس بازی «وسپهر» با سه نماد بنیادی

شناسه : 1832 26 مهر 1399 - 16:23
بیشترین سود «وسپهر» در نیمه اول سال از محل فروش سهام «وبصادر» و «بترانس» بدست آمد و «شپنا» و «رمپنا» دیگر سهم‌های سودساز بودند.
بورس بازی «وسپهر» با سه نماد بنیادی

به گزارش سرمایه نگر، شرکت سرمايه گذاری گروه مالی سپهر صادرات در ۶ ماهه نخست سال جاری با افزایش قابل توجه، میزان سود انباشته خود را اندکی از سرمایه ۳۰ هزار میلیارد ريالی فراتر برد.

بر اساس این گزارش، طی مدت یاد شده درآمد سود سهام با افزایش ۶۹ درصدی همراه شد اما؛ آن چه که بیش از همه موجب جهش خیره کننده ۲۱۷۶ درصدی سود خالص شد، سود فروش سرمایه گذاری‌ها بود.

«وسپهر» در نیمه اول سال ۹۹ بالغ بر ۴۸ هزار و ۵۲۹ میلیارد ريال سهم به فروش رساند و از این بابت، سود جالب توجه ۳۱ هزار و ۵۳۸ میلیارد ريالی شناسایی کرد که عدد قابل توجهی محسوب می‌شود؛ چرا که در همین مدت از سال گذشته ۷۵۷ میلیارد ريال سود فروش سهام کسب کرده بود.

سپهر

بیشترین سود شرکت از محل فروش سهام «وبصادر» و «بترانس» بدست آمد و «شپنا» و «رمپنا» دیگر سهم‌های سودساز بودند.

در مقابل، در این مدت بیش از ۶۱ هزار و ۴۳۱ میلیارد ريال سهم خریداری کرد که در رأس خریدها، «وبصادر»، «ثمسکن» و «مفاخر» حضور دارند.

لازم به ذکر است که تا پایان شهریور ماه ارزش بازار پرتفوی بورسی «وسپهر» بالغ بر ۱۵۵ هزار و ۴۹۰ میلیارد ريال است؛ در حالی که بهای تمام شده آن ۵۹ هزار و ۶۱۳ میلیارد ريال است.

۲۲ شرکتی که در سبد سهام شرکت‌های غیربورسی حضور دارند، سرمایه ۴۰ هزار و ۷۵ میلیارد ريالی را به خود معطوف کرده است.

بیشترین تمرکز شرکت بر سرمایه گذاری در صنایع بانکداری، شرکت‌های سرمایه گذاری و انبوه سازان است.

با توجه به پتانسیل بالای شرکت‌های زیرمجموعه از قبیل تامین ‌سرمایه سپهر، توسعه نیشکر و صنایع جانبی و انرژی سپهر و از سوی دیگر با توجه به اقبال عمومی‌سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه، گروه مالی با هماهنگی سایر سهامداران در پی آن است که سهام سه شرکت مذکور را در بازار سرمایه عرضه کند.

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.