90 درصد سود در جیب سهامداران می‌نشیند؛

«سرود» و پرش ۲۴۷ درصدی سود

شناسه : 2803 23 فروردین 1400 - 14:38
عملکرد شرکت سیمان شاهرود در سال 1399 پربار بود و قرار است شیرینی این عملکرد خوب در جیب سهامداران نیز بنشیند.
«سرود» و پرش ۲۴۷ درصدی سود

به گزارش سرمایه نگر، شرکت سیمان شاهرود با انتشار صورت‌های مالی دوره ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ۱۳۹۹ خبر از رشد ۲۴۷ درصدی سودآوری دارد.

بر اساس این گزارش، عملکرد شرکت طی این سال منتج به سود خالص یک هزار و ۸۰۴ میلیارد ريالی شد که به ازای هر سهم ۲۲۲۷ ريال می‌شود. هیات مدیره این شرکت در نظر دارد در مجمع عمومی‌ عادی سالیانه ۹۰ درصد از سود تحقق یافته را بین سهامداران خود تقسیم کند.

سرود

سرمایه نگر

مبلغ فروش «سرود» در سال ۱۳۹۹ رشد ۷۶ درصدی را تجربه کرد و با کنترل بهای تمام شده توانست افزایش ۱۲۸ درصدی سود ناخالص را به نمایش بگذرد. به این ترتیب، حاشیه سود ناخالص از ۴۲ درصد در سال ۱۳۹۸ به ۵۴ درصد در سال ۱۳۹۹ افزایش یافت.

بررسی فرایند فروش این سیمان ساز نشان می‌دهد که اندکی بازار صادراتی شرکت کوچکتر شده اما؛ این کاستی را در بازار داخل جبران کرده و در مجموع، مقدار فروش محصولات نسبت به سال قبل از آن افزایش ۱۹ درصدی داشت. در این بین، بهبود نرخ فروش محصولات نیز کارساز بوده؛ به عنوان مثال، سیمان پاکتی تیپ ۲ در سال ۱۳۹۸ به نرخ ۱.۶ میلیون ريال در هر تن به فروش می‌رسید که در سال ۱۳۹۹ به ۲.۵ میلیون ريال رشد کرد.

«سرود» پیش بینی کرده در سال ۱۴۰۰ با رشد ۳۳ درصدی به فروش ۵ هزار و ۷۸۶ میلیارد ريالی دست یابد که با توجه به جدی شدن بحث افزایش نرخ سیمان، تحقق چنین رقمی‌دور از انتظار نیست.

در بازار سرمایه این سهم توانسته در مقابل ریزش سنگین مقاومت کند و از قله تاریخی خود که ۲۹۵۷۰ ريال است، فاصله زیادی نگرفته و هم اکنون در قیمت ۱۹۸۰۰ ريال داد و ستد می‌شود.

ثبت دیدگاه

یک پاسخ برای “«سرود» و پرش ۲۴۷ درصدی سود”
  1. عالی بود👌🏻

    پاسخ
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.