دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۶:۰۲ قبل از ظهر
شاپرک
شاپرک

درآمدزایی «سپ» از صعود بورس

به گزارش سرمایه نگر، آمارهای اقتصادی شاپرک نشان می‌دهد که ارزش تراکنش‌های شاپرک نسبت به نقدینگی با افزایش به ۱۴.۶ درصد رسیده است.

محدودیت‌های ناشی از شیوع کروناویروس موجب شد تا خریدهای روزمره مردم بیشتر از درگاه ابزارهای پذیرش موبایلی و اینترنتی انجام شد؛ این موضوع را به خوبی در گزارش تیر ماه شاپرک مشاهده می‌کنیم. در تیر ماه سهم تراکنش‌های شاپرک از کارتخوان‌ فروشگاهی با کاهش به کمتر از ۹۰ درصد رسید و در مقابل، سهم ابزارهای موبایلی و اینترنتی با رشد به ترتیب به ۴ و ۶ درصد صعود کرد.

به طور خلاصه، در تیر ماه بالاترین سهم مبلغ تراکنش‌ها از ابزار پذیرش اینترنتی در اختیار شرکت «پرداخت الکترونیک سامان»، ابزار پذیرش موبایلی در اختیار شرکت «آسان پرداخت پرشین» و کاتخوان فروشگاهی در اختیار شرکت «به پرداخت ملت» است.

از نظر تعداد تراکنش، بالاترین سهم از ابراز پذیرش اینترنتی و موبایلی در اختیار شرکت «آسان پرداخت پرشین» بوده و همچنان در بخش کارتخوان فروشگاهی، «به پرداخت ملت» در رده اول است.

به طور کلی، شرکت «به پرداخت ملت» با سهم ۲۲.۱ درصدی از تعداد تراکنش‌ها و سهم ۲۴.۳ درصدی از مبلغ آن‌ها، همچنان بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

نکته جالب توجه این است که اختلاف سهم مبلغی «به پرداخت ملت» با «پرداخت الکترونیک سامان» به ۴ درصد کاهش یافته و در مؤلفه تعدادی رقمی‌در حدود ۳ درصد است. علت بهبود جایگاه «پرداخت الکترونیک سامان»، افزایش معاملات بورس اوراق بهادار است. به عبارتی، از رشد معاملات بورس در سال جاری بیشترین نفع را «پرداخت الکترونیک سامان» برده است.

همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید، از نظر تعداد تراکنش‌های شاپرک، پس از شرکت «به پرداخت ملت»، شرکت‌های «پرداخت الکترونیک سامان» و «تجارت الکترونیک پارسیان» سهم بیشتری دارند.

شاپرک

در بخش مبلغ تراکنش‌ها همان ترکیب در صدر جدول حفظ شده و شرکت «کارت اعتباری ایران کیش» که جایگاه پنجم را از نظر تعدادی داشت، به رتبه چهارم صعود کرده و جای شرکت «آسان پرداخت پرشین» را گرفته است.

شاپرک

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر بکام

فشار قوی سودآوری در کارخانجات شهید قندی

به گزارش سرمایه نگر، شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی از جمله شرکت‌های مطرح در زمینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *