دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۴:۴۰ قبل از ظهر
شستا

«شستا» و رشد ۵۲۵ درصدی سود

به گزارش سرمایه نگر، صورت‌های مالی دوره ۳ ماهه منتهی به شهریور ماه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی منتشر شد و خبر از رشد جالب توجه ۵۲۵ درصدی سودآوری نسبت به دوره مشابه سال گذشته دارد.

در حالی که در فصل اول سال مالی قبل سود خالص ۷ هزار و ۸۱ میلیارد ریالی شناسایی شده بود، در دوره جاری این رقم با جهشی بلند به ۴۴ هزار و ۲۲۲ میلیارد ریال رسید.

مهمترین و اصلی‌ترین دلیل رشد سودآوری، افزایش ۴۴۰ درصدی سود فروش سرمایه گذاری‌ها است.

«شستا» در فصل تابستان بیش از ۵۷ هزار و ۸۲۷ میلیارد ریال سهم به فروش رساند و از این محل، ۴۴ هزار و ۵۴۷ میلیارد ریال سود شناسایی کرد.

این شرکت علاوه بر فروش بخشی از سهام شرکت‌های زیرمجموعه خود همچون «سیتا»، «تاصیکو» و «صبا»، اقدام به فروش «حکشتی»، «وبملت» و «خراسان» کرد.

نکته جالب توجه این است که «شستا» بالغ بر ۲۶ میلیون سهم «حکشتی» را در اوج قیمتی به فروش رساند. «حکشتی» در سال جاری تا سطوح قیمتی ۹۰۰۰ تومان صعود کرد و «شستا» ۲۶ میلیون سهم را در قیمت ۷۴۰۰ تومان به فروش رساند. البته این سهم هم اکنون با افت بسیار زیاد در قیمت ۳۵۰۰ تومان در حال معامله است و آیا اکنون مجدد وقت حمایت از این سهم از سوی سهامدار عمده آن نیست؟! «شستا» پس از این فروش دیگر هیچ خریدی در «حکشتی» انجام نداد!

نکته دیگر این که، «شستا» در ۳ ماهه تابستان اقدام به خرید ۷۵ هزار و ۳۸۳ میلیارد ریال سهم از بازار سرمایه کرده که در صدر خریدها، «صبا» با مبلغ ۲۶ هزار میلیارد ریال، «تاپیکو» با ۱۹ هزار میلیارد ریال و «سیتا» با ۱۲ هزار میلیارد ریال حضور دارند.

لازم به ذکر است که در اولین روز کاری هفته جاری، در جلسه هیات مدیره این شرکت مقرر شد با توجه به شناسایی سود قابل توجه از محل فروش سرمایه گذاری‌ها، از محل اندوخته، ۶۲۰۰۰ میلیارد ریال (معادل ۷۷.۵ درصد) به سرمایه ۸۰۰۰۰ میلیارد ریالی کنونی افزوده شود.

شستا

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر بکام

فشار قوی سودآوری در کارخانجات شهید قندی

به گزارش سرمایه نگر، شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی از جمله شرکت‌های مطرح در زمینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *