دوشنبه , ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۴:۰۰ قبل از ظهر
سرمایه نگر
سرمایه نگر

«بترانس» و جهش ۸۰ درصد سود

به گزارش سرمایه نگر، شرکت ایران ترانسفو موفق شد در سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۸۰ درصد بر رقم سود خالص خود نسبت به سال ۱۳۹۸ بیافزاید.

بر اساس این گزارش، به صورت تلفیقی مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال و در صورت‌های مالی اصلی مبلغ ۶ هزار و ۹۶۵ میلیارد ریال سود خالص ثبت شد که به ازای هر سهم ۱۹۱ ریال می‌شود و هیات مدیره تصمیم دارد پیشنهاد تقسیم سود ۱۰ درصدی را در مجمع بدهد.

سرمایه نگر
سرمایه نگر

درآمدهای عملیاتی شرکت با رشد ۱۲۹ درصدی به رقم ۲۰ هزار میلیارد ریال رسیده که ضمن افزایش مقداری فروش، نرخ‌های فرش نیز رشد داشته است. به عبارتی، بخشی از رشد سودآوری ناشی از افزایش تولید و فروش بوده است.

«بترانس» از مدت‌ها پیش فرایند ورود به بازار سرمایه سه زیرمجموعه خود را کلید زد؛ با توجه به اینکه امیدنامه شرکت ترانسفورماتور توریع زنگان و ایران ترانسفو ری تکمیل و تسلیم شرکت فرابورس ایران شده و همچنین سایر اقدامات اولیه بطور کامل انجام پذیرفته است، دو شرکت مذکور منتظر اعلام زمان تشکیل جلسه هیئت پذیرش در فرابورس ایران هستند.

علاوه بر برنامه عرضه اولیه سه زیرمجموعه که نقدینگی مناسبی را برای شرکت به همراه خواهد داشت، برنامه افزایش سرمایه برخی از شرکت‌های تابعه از محل مازاد تجدید ارزیابی زمین و سود انباشته، تجهیز و نوسازی ماشین آلات و خطوط تولید و کاهش بهای تمام شده در قالب بهبود فرآیند تامین و افزایش منابع و افزایش خریدهای اعتباری، در دستور کار هیات مدیره قرار دارد.

لازم به ذکر است که «بترانس» پروژه تولید سیم تخت لاکی با سرمایه گزارش ۲ هزار میلیارد ریالی را در دست اجرا دارد که ماشین آلات و تجهیزات آن خریداری شده است.

«بترانس» بالغ بر ۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی دریافت کرده که در سال ۱۳۹۹ نزدیک به ۲ هزار میلیارد ریال هزینه مالی پرداخت کرده است. در جهت کاهش هزینه مالی، تهاتر مطالبات از شرکت‌های دولتی با تسهیلات بانکی در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

با همه این اوصاف، این شرکت پیش بینی کرده در سال ۱۴۰۰ فقط ۳ هزار میلیارد ریال بیشتر از سال ۱۳۹۹ درآمد فروش شناسایی کند که به نظر می‌رسد تا حدی محتاطانه باشد.

درباره ی arm@yen3gal

مطلب پیشنهادی

سرمایه نگر بکام

فشار قوی سودآوری در کارخانجات شهید قندی

به گزارش سرمایه نگر، شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی از جمله شرکت‌های مطرح در زمینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *