احیای شرکت اخراجی بورس

شناسه : 3494 29 دی 1400 - 13:43
شرکت تولیدی تهران سال 1380 با قیمت ۳۵۵۳ ریال وارد بورس شد و سال 1385 به دلیل عدم رعایت دستورالعمل و الزامات با قیمت ۹۰۳ ریال اخراج شد.
احیای شرکت اخراجی بورس

به گزارش سرمایه نگر، حجت اله عبدالملکی در بازدید از شرکت اخراجی بورس، «شرکت تولیدی تهران» گفت: شرایط کارخانه های تعطیل شده بررسی می‌شود و با برنامه مشخص و دقیق، دوباره به چرخه تولید باز می‌گردند. دولت سیزدهم با عزم جدی پیگیر احیای صنایع تولیدی است.

بر اساس گزارش، شرکت تولیدی تهران از قدیمی‌ترین برندهای صنعتی در سال ۱۳۳۶ به ثبت رسید و فعالیت را با ظرفیت ۱۷.۲ هزار تن در ۱۲ واحد، سال ۱۳۳۹ آغاز کرد. این شرکت در اوایل دهه ۷۰ به تولید انواع پتو، منسوجات، فوم و ابر، ژرسنج (چرم مصنوعی)، ملامین، سفره و کف‌پوش و دیگر محصولات با پایه PVC مشغول بود و در اوایل دهه ۸۰ با وارد کردن دستگاه تولید چرم مصنوعی از ایتالیا برای اولین بار در ایران، تولید چرم مصنوعی را نیز به تولیدات افزود.

این شرکت اخراجی، پنجم فروردین سال ۱۳۸۰ با قیمت ۳۵۵۳ ریال وارد بورس شد و ۲۹ فروردین سال ۱۳۸۵ به دلیل عدم رعایت دستورالعمل و الزامات با قیمت ۹۰۳ ریالی با توقف نماد و لغو پذیرش روبرو و از بورس اخراج شد.

از اوایل دهه ۹۰ ضعف ساختار مدیریتی، عدم به‌روزرسانی واحدها، نبود صرفه اقتصادی و فقدان توان رقابت با صنایع کوچک‌تر از نظر قیمت، حضور نیروی کار مازاد در کنار سوءمدیریت‌ها و تخلفات و تبانی‌های مدیران وقت کارخانه به‌تدریج به کاهش سوددهی و در نهایت، زیان‌ده شدن از سال ۱۳۹۲ منتهی شد و با افزایش زیان انباشته به ۶۰ میلیارد تومان، مجمع این شرکت اخراجی در سال ۱۳۹۴ تصمیم به تعطیلی کارخانه و بازخرید نیروها گرفت.

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.