چند پروژه و تامین مالی از سهامداران؛

«وتوس» ۵۶۰۰ میلیارد ريال افزایش سرمایه می‌دهد

شناسه : 1759 14 مهر 1399 - 13:56
«وتوس» چندین پروژه ساختمانی در دست اجرا دارد که غالب آن ها طی سال جاری و آتی عملیاتی می شوند؛ از همین رو، دست به افزایش سرمایه از محل آورده نقدی سهامداران زده است.
«وتوس» ۵۶۰۰ میلیارد ريال افزایش سرمایه می‌دهد

به گزارش سرمایه نگر، شرکت سرمايه گذاری توسعه شهری توس گستر که با نماد «وتوس» در بازار سرمایه حضور دارد، برنامه افزایش سرمایه ۳۵۰ درصدی از محلی نه چندان جذاب را به جریان انداخت.

این افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی عملیاتی خواهد شد تا به مدد سهامداران به سرمایه یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ريالی دست یابد. هدف از این اقدام، اجراي پروژه‌های ساختمانی عنوان شده است.

همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید، شرکت سرمايه گذاری توسعه شهری توس گستر برای پیشبرد برنامه‌ها و پروژه‌های خود به بیش از ۱۰ هزار و ۱۷۲ میلیارد ريال منابع مالی نیاز دارد که ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد ريال آن از محل افزایش سرمایه تامین خواهد شد.

توس

شرح کامل پروژه‌هایی که از محل آورده نقدی و مطالبات سهامداران تامین مالی می‌شوند در ذیل آمده است که عملیات اجرایی نیمی‌از این طرح‌ها از پایین سال جاری شروع می‌شود و در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به بهره‌برداری می‌رسد.

توس

از آن‌جایی که اغلب پروژه های در دست اجرا در سال های ۱۴۰۱ به بعد به بهره‌برداری می‌رسند، «وتوس» برآورد کرده این افزایش سرمایه اثر قابل توجهی بر سود سال مالی منتهی به شهریور ماه ۱۴۰۱ داشته باشد. از همین رو، در صورت انجام افزایش سرمایه در سال مالی ۱۴۰۰ پیش بینی سود خالص ۸۵۹ میلیارد ريالی کرده و در حالت عدم انجام، سود ۸۴۷ میلیارد ريالی منظور کرده است.

سود خالص پیش بینی شده برای سال مالی ۱۴۰۱ حدود ۲ هزار و ۲۲۷ میلیارد ريال است که در صورت عدم انجام افزایش سرمایه به یک هزار و ۸۱۳ میلیارد ريال تنزل می‌یابد.

توس

نکته قابل توجه برای سهامداران این است که در این گزارش سود خالص محقق شده برای سال مالی منتهی به شهریور ماه ۹۹ حدود ۴۳۰ میلیارد ريال اشاره شده است که نسبت به عملکرد سال مالی ۹۸ رشد قابل توجه ۹۴ درصدی را نشان می‌دهد که دلیل آن افزایش ۱۰۸ درصدی درآمدهای عملیاتی است.

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.