بورس از دریچه حقوقی‌ها؛

حقوقی‌ها تراکتورسواری می‌کنند

شناسه : 1242 07 مرداد 1399 - 21:07
در معاملات امروز حقوقی‌ها بیش از آن که خریدار باشند، فروشنده بودند و بیش از 1.7 میلیارد سهم به ارزش 3653 میلیارد ريال خریداری کردند و در مقابل، 3 میلیارد سهم به ارزش 5657 میلیارد ريال به فروش رساند.
حقوقی‌ها تراکتورسواری می‌کنند

به گزارش سرمایه نگر، در معاملات هفتمین روز مرداد ماه بازار سرمایه باز هم همانند چند روز قبل شاهد نوسان در معاملات یک روز بودیم و در حالی که در آغاز معاملات بسیاری از سهم‌ها به صف خرید کشیده شدند اما؛ در ادامه مجددا عرضه‌ها شدت گرفت و نوسان منفی را شاهد بودیم.

در نهایت، دماسنج بازار سرمایه با رشد حدود ۷ هزار واحدی در کانال یک میلیون و ۹۴۱ هزار واحد قرار گرفت. امروز ۴۹۷ نماد ردای سبز بر تن کردند و ۳۴۰ نماد قرمزپوش بودند و خود را به رنگ قهرمان لیگ برتر فوتبال درآوردند.

در معاملات امروز، «شصدف» که سهامداران خود را زجرکش کرد تا اندکی بازدهی را در فرایند عرضه اولیه عایدشان کند، امروز در بازگشایی پس از برگزاری مجمع، جهش بلندی به ثبت رساند و قیمت پایانی نزدیک به ۶۹ درصد رشد کرد. البته حجم معاملات نیز ۱۴ برابر میانگین یک ماهه اخیر بود.

«کاما» و «غگز» نیز با حدود ۹ درصد رشد قیمت، بیشترین رشد قیمت را در معاملات یک روزه خود ثبت کردند.

نگاهی به حجم معاملات بازار نشان می‌دهد که در «فنوال» امروز ۱۵ برابر میانگین یک ماهه گذشته سهم داد و ستد شد و جزو معاملات مشکوک تلقی می‌شود که بررسی روند این سهم در روزهای آینده می‌تواند چراغ راه سهامداران در خرید و فروش سهام آن باشد.

در معاملات امروز حقوقی‌ها بیش از آن که خریدار باشند، فروشنده بودند و بیش از ۱.۷ میلیارد سهم به ارزش ۳۶۵۳ میلیارد ریال خریداری کردند و در مقابل، ۳ میلیارد سهم به ارزش ۵۶۵۷ میلیارد ریال به فروش رساند.

بیشترین برآیند ورود حقوقی‌ها در نمادهای «آریان»، «وبصادر» و «وپاسار» رقم خورد. حضور نمادهایی همچون «خزامیا» و «تایرا» در این فهرست جالب توجه است.

در آن سوی معاملات، «خساپا» به همراه «خودرو» با عرضه سنگین حقوقی‌ها مواجه شدند و «وغدیر» نیز امروز حقوقی‌ها بیش از آن که خریدار باشند، فروشنده بودند.

در تصویر ذیل ۲۰ نماد با بیشترین برآیند ورود و خروج حقوقی‌ها را مشاهده می‌کنید؛

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.