این سرمایه‌گذار به اندک سهام خود قناعت کرد

پایان کار «وتوصا» با سود ۶۲۵ ریالی

شناسه : 2197 19 آذر 1399 - 10:11
سال مالی 99 «وتوصا» با رشد 47 درصدی سودآوری به پایان رسید؛ موردی که به نظر می‌رسد در صورت توجه بیشتر به بازار سهام می‌تواند ارقام بالاتری به خود ببیند.
پایان کار «وتوصا» با سود ۶۲۵ ریالی

به گزارش سرمایه نگر، سال مالی منتهی به شهریور ماه ۱۳۹۹ شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران که با نماد معاملاتی «وتوصا» در بازار سرمایه حضور دارد، با کسب سود ۶۲۵ ریالی به ازای هر سهم به پایان رسید که با سرمایه جدید، نشان از رشد ۴۷ درصدی دارد.

بر اساس این گزارش، درآمد سود سهام با رشد ۷ درصدی به یک هزار و ۷۲۳ میلیارد ریال رسید و سود فروش سرمایه گذاری‌ها به یک هزار و ۸۷ میلیارد ریال افزایش یافت. این در حالی است که در سال مالی ۱۳۹۸ از محل فروش سرمایه گذاری‌ها ۴۶۲ میلیارد ریال سود کسب کرده بود.

وتوصا

در سال مالی مذکور، «وتوصا» فقط ۴۸ میلیارد ریال سهام خریداری کرده که آن نیز تماما مربوط به صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت تصمیم است. بنابراین، این شرکت در سال مالی ۹۹ توجهی به بازار سرمایه از خود نشان نداد و به همان داشته‌های خود بسنده کرد.

در کنار آن، یک هزار و ۶۴۳ میلیارد ریال سهام شرکت‌های غیربورسی خریداری کرد. در مقابل، ۲ هزار و ۴۰۶ میلیارد ریال سهم به فروش رساند که اغلب آن ناشی از فروش بخشی از سهام «واعتبار» است.

«وتوصا» در بین شرکت‌های بورسی تنها به سراغ سهام گروه سرمایه گذاری رفته و حدود ۴ هزار و ۳۸۱ میلیارد ریال در این صنعت پول خرج کرده و ارزش بازار آن، تا پایان آبان ماه بالغ بر ۲۶ هزار و ۵۸۵ میلیارد ریال تخمین زده می‌شود. سهم‌های «وصنت»، «واعتبار» و «وسبحان» تمام این نقدینگی را به خود معطوف کرده‌اند. به عبارتی، پرتفوی بورسی «وتوصا» فقط تحت تأثیر این سه سهم قرار دارد. البته این شرکت ۲ هزار و ۶۶۲ میلیارد ریال در شرکت‌های غیربورسی سرمایه گذاری کرده است.

پس از شرکت‌های گروه سرمایه گذاری‌ها، صنعت واسطه‌گری‌های مالی و پولی بیشترین حضور را در پرتفوی این شرکت دارند.

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.