سود «دیران» در سال 99 چقدر است؟

تجدید ارزیابی ۹۰۳ درصدی در «زقیام»

شناسه : 2254 24 آذر 1399 - 13:29
 دیگر شرکتی که خود را به ایستگاه افزایش سرمایه رسانده، کشت و دام قيام اصفهان است که برای اولین بار دارایی‌های خود را تجدید ارزیابی کرد.
تجدید ارزیابی ۹۰۳ درصدی در «زقیام»

به گزارش سرمایه نگر، دیگر شرکتی که خود را به ایستگاه افزایش سرمایه رسانده و نامه تجدید ارزیابی خود را به دست گرفته، کشت و دام قيام اصفهان است. سرمایه این شرکت در حال حاضر برابر با ۷۰۰ میلیارد ريال است که با افزایش قابل توجه ۹۰۳ درصدی به ۷ هزار و ۲۴ میلیارد ريال خواهد رسید.

«زقیام» برای رسیدن به این مقصود، تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت از طبقه زمین را به اجرا درآورده است. این شرکت در ۱۰ نوبت قبلی افزایش سرمایه، فقط از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران استفاده کرده بود و این اولین تجدید ارزیابی پس از تاسیس شرکت در سال ۱۳۷۲ است.

لازم به ذکر است از آن جایی که افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها هیچ‌گونه نقدینگی به شرکت تزریق نمی‌کند و تنها حقوق صاحبان سهام را به‌روز می‌کند و ساختار مالی شرکت را برای بهره‌برداری بهتر و بیشتر اصلاح می‌کند، تغییری در برآورد سود و زیان ایجاد نمی‌کند.

قطار افزایش سرمایه به شرکت ايران دارو نیز رسید و هیات مدیره این شرکت با در دست داشتن گزارش توجیهی افزایش سرمایه ۳۰۰ میلیارد ريالی معادل ۵۲ درصد سرمایه ۵۸۰ میلیارد ريالی کنونی، سوار بر این قطار شدند.

به این ترتیب، این شرکت داروساز مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را به جریان انداخته تا در جهت افزایش مقدار و تنوع تولید محصولات نسبت به خريد تجهيزات و تامين سرمايه در گردش اقدام کند.

«دیران» برآورد کرده با انجام افزایش سرمایه مذکور سود خالص سال مالی ۱۴۰۰ به ۶۴۳ میلیارد ريال برسد. برای سال مالی ۱۳۹۹ سود خالص ۵۸۲ میلیارد ريالی پیش بینی کرده است.

سرمایه نگر

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.