عبور از قله در روزهای سرخ بورس؛

پرورش ۵۲ درصد سود بیشتر در «زپارس»

شناسه : 2789 22 فروردین 1400 - 8:40
در حالی که بسیاری از سهم‌ها مدت‌های مدید است در صف فروش قفل شده‌اند اما؛ «زپارس» از قله تاریخی مرداد ماه خود نیز عبور کرد.
پرورش ۵۲ درصد سود بیشتر در «زپارس»

به گزارش سرمایه نگر، شرکت ملی کشت و صنعت ودامپروری پارس (زپارس) با رشد ۵۲ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۸، در دوره ۱۲ ماهه منتهی به آذر سال ۱۳۹۹ موفق به تحقق ۲۸۷۳ ريال سود به ازای هر سهم شد.

هیات مدیره شرکت در نظر دارد در مجمع عمومی‌عادی سالیانه که در تاریخ ۳۰ فروردین ماه برگزار خواهد شد، پیشنهاد تقسیم سود ۱۰ درصدی را ارائه کند.

نکته جالب توجه برای سهامداران «زپارس» این است که طبق اطلاعیه منتشر شده، سود نقدی مصوب از ابتدای آبان ماه پرداخت خواهد شد.

بر اساس این گزارش، درآمدهای عملیاتی با رشد ۴۵ درصدی همراه بود که هر چند از نظر مقداری نتوانسته به رکورد سال قبل برسد اما؛ افزایش نرخ‌ها مجال افت درآمدها را نداده است. البته برای سال مالی ۱۴۰۰ پیش بینی افزایش مقداری فروش و ثبت درآمد ۲ هزار و ۴۵۳ میلیارد ريالی شده که ۱۱ درصد بیش از مبلغ فروش سال مالی ۱۳۹۹ است. در فصل زمستان، ۱۵ درصد از رقم پیش بینی شده پوشش داده شد.

اجرای طرح تبديل اراضی ديم به آبی و همچنین راه اندازی گاوداری جدید و کارخانه کود، در کنار آبیاری قطره‌ای، افزايش تولید و درآمد را به دنبال خواهد داشت.

افزایش بیشتر درآمدها نسبت به هزینه‌های تولید سبب بهبود حاشیه سود شده است؛ حاشیه سود «زپارس» در سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ به ترتیب ۴۵ و ۵۳ درصد بود.

سهامداران «زپارس» جزو خوش شانس‌های بازار سرمایه بشمار می‌روند، چرا که قیمت سهام آن نه تنها پس از افتی سنگین، مجددا به قله تاریخی مرداد ماه سال قبل رسید بلکه هم اکنون از آن نیز فراتر رفته است. ارزش بازار این شرکت با سرمایه ۳۲۵ میلیارد ريال و سود انباشته ۱.۲ هزار میلیارد ريال، بیش از ۵۴ هزار میلیارد ريال است!

زپارس

سرمایه نگر

ثبت دیدگاه

  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.